פארק האי

דרך מנחם בגין 132 תל אביבpois:visit-website

pois:about

פארק האי הוא פארק שעשועים במרכז עזריאלי. הפארק ממוקם בחוץ, על גג קניון עזריאלי ובו אטרקציות ופעילויות שונות לגילאי 12-4. בין האטרקציות: אומגה באורך 6 מטרים, קיר טיפוס, קארטינג אופנועים, מגלשות מים, ספינת פיראטים, טירה ועוד. בשעות הבוקר בקיץ מגיעות לכאן קייטנות לבילוי יומי והמקום הופך עמוס.

pois:also-like

לונה פארק

פארק שעשועים המציע מגוון רחב של אטרקציות ומתקנים לכל המשפחה. לקטנטנים מוצעות קרוסלות, מגלשות מים ועוד; צעירים יכולים לדהור במכוניות המתנגשות, בגלגל הענק וברכבת ההרים ולגדולים שבחבורה מוצעת חוויה אתגרית על האנקונדה, הטופ ספין והסקיי לופ. בנוסף, בלונה פארק גם ביתני ההגרלות, מזנונים ודוכנים, חנות מזכרות ועוד אטרקציות אופייניות לפארקים. חוויה לכל המשפחה.

פארק גני יהושע (פארק הירקון)

פארק גני יהושע (או פארק הירקון, בשמו המוכר יותר) הוא הפארק הגדול ביותר בישראל. הפארק משתרע על פני 3,500 דונם, מתוכם 1,400 דונם מדשאות. בפארק ניתן למצוא אטרקציות ופעילויות רבות לכל הגילאים כמו החווה החקלאית, הצפארי, הגן הטרופי, פארק המים מימדיון, מתקני שעשועים לילדים, שיט בסירות, השכרת אופניים ורכבים חשמליים ועוד. בפארק נמצא גם אמפיתאטרון וואהל בו מתקיימים מופעים שונים.

נמל תל אביב

בשנת 2001 שופץ ועוצב מחדש נמל תל אביב והפך מאז למתחם פעילויות ואירועים תוסס ושוקק חיים. בנמל חנויות, מסעדות, בתי קפה, טיילת ואפילו שתי מכללות. ילדים יוקסמו מארגז החול הענקי הממוקם לא רחוק ממתחם דיאדה ומשילב, יהנו להירטב בימים החמים ברחבת המזרקות שמול גלידריית אייסברג ויוכלו להשתולל ברחבות שליד ארגז החול. הנמל הוא מקום נפלא להתשת הילדים, בזמן שאתם לוגמים בנחת כוס קפה ונהנים מבריזה נעימה על שפת הים. קצת רקע היסטורי: ראשיתו של הנמל בשנת 1936, בימי המרד הערבי הגדול במהלכו הושבת נמל יפו במחאה על המשך העלייה היהודית לארץ ישראל. פרנסי העיר תל אביב הבינו כי כלכלתם לא תוכל להמשיך להתפתח ללא נמל פעיל, ולכן הניחו את אבן הפינה להקמתו של הנמל העברי הראשון. במשך שנים רבות פעל המתחם כנמל מסחרי וכנמל קולט עלייה, אך בשנת 1965 נסגר, עם הקמתו של נמל אשדוד. עד שנות ה-90' לא הוכרה חשיבותו של המקום שעמד בשיממונו, אך עם שינוי הייעוד שלו מאזור תעשייה ומלאכה למתחם בילוי המקום התגלה מחדש. אחת האטרקציות הקבועות של הנמל היא "שוק האיכרים " - המתחם המקורה פתוח בימים ב'-שבת, ובסמוך אליו, ברחבה החיצונית נערך שוק פתוח מדי יום שישי. מגדלי ירקות ופירות, יצרני יין ושמן זית, גבנים ואופים, ושלל יצרני מזון אחרים מגיעים לנמל בכדי למכור את מרכולתם. אחת מאבני היסוד של השוק היא קידומה של תנועת "האוכל האיטי" (slow food), שיוצאת נגד תרבות האוכל המודרנית, ומבקשת לשמר את מעמדם של מוצרים טריים ושיטות ייצור מסורתיות.

קאנטרי דקל

מועדון ספורט פתוח עם שטח של כ-20 דונם, מוקף בריכות ודשאים ירוקים. במקום מתקיימים חוגי ספורט, תרבות והעשרה, חוגי טניס, ריקודים ועוד, לכל הגילאים.
pois:referrer-text-secondary
create a trip