מוזיאון השעווה (Museo de Cera)

Passatge de la Banca 7 (La Rambla), Barcelona
pois:book-now

pois:about

מוזיאון השעווה (Museo de Cera), הנמצא במרחק של מטרים ספורים בלבד מהרמבלה, מעל 360 דמויות של אישים מפורסמים וגיבורי סרטים ידועים. בשנת 2020 מהמוזיאון עבר תהליך של עיצוב מחדש ועבר ליצירת דמויות שעווה ריאליסטיות עוד יותר עם טכנולוגיה חדשה. לעתים קרובות הדמויות כל כך דומות למקור, עד שלא נתפלא אם הן יזוזו פתאום. לכל אחד מ-28 האולמות של המוזיאון נושא משלו - תוכלו לראות אישים מההיסטוריה הספרדית-קטלאנית והעולמית כמו ברק אובמה, ליונל מסי, אלברט איינשטיין, בראד פיט, פבלו פיקאסו, סלבדור דאלי, סטיבן הוקינג ועוד רבים. גם אישי קולנוע מפורסמים זוכים לאולם משלהם: קפטן ג'ק ספארו מ"שודדי הקאריביים", הגיבורים השונים מ"מלחמת הכוכבים" ועוד.

pois:also-like

מוזיאון פיקאסו

מוזיאון פיקאסו שברובע אל רבאל (El Raval) הוא המוזיאון הפופולרי ביותר בברצלונה, המתפרש על פני חמישה בתי מגורים של אצילי העיר מימי הביניים (באחוזה שהארכיטקטורה שלה לבדה מצדיקה ביקור במקום), ומלווה את התפתחות יצירתו של האמן הנודע. יש בו תערוכות קבועות של אלפי ציורים ורישומים של פיקאסו, ולצדן תערוכות מתחלפות מעניינות, והביקור מומלץ מאוד גם עבור אלה שאינם חובבי אמנות. לפיקאסו היה חיבור חזק לעיר ברצלונה, בה הוא חי ולמד, בעיקר בשכונת וולה (Ciutat Vella) בין השנים 1895-1904, חיבור שבא לידי ביטוי ברבות מיצירותיו המפורסמות. המוזיאון אינפורמטיבי מאוד ומעניק מידע מעניין על חייו והתפתחות סגנון הציור הייחודי של פיקאסו, ומחולק לפי התקופות הידועות בקריירה הארוכה שלו, החל מהדיוקנאות העצמיים והשרטוטים המוקדמים ביותר, דרך התקופה הכחולה העגמומית ועד לוואריאציות השונות שלו על ה"לס מנינס" (Las Meninas) של דייגו ולסקז. בנוסף להסברים התלויים על הקיר מומלץ לשכור מדריך קולי (באנגלית) ובכך למצות עד תום את החוויה במוזיאון המציג למעלה מ-3,800 יצירות של אחד האמנים הגדולים והאהובים בהיסטוריה.

מכון חואן מירו (Fundació Joan Miró)

מוזיאון המוקדש לאמן הקטלאני הדגול חואן מירו, הנחשב לאחד האמנים המקוריים במאה העשרים, המשמש כמוסד למחקר וכגלריה לאמנות עכשווית. את היסודות למרכז הניח מירו בעצמו בשנת 1971 במטרה כפולה: להציג את יצירותיו ולעודד את הפצתן בעולם כולו באמצעות מחקרים, פעילויות ואירועים, וכן להביא למודעות הציבור את האמנות העכשווית על צדדיה השונים. במקום מוצגות תערוכות מתחלפות ונערכים קונצרטים של מוזיקה מודרנית, ערבי וידאו, מפגשים ואירועים נוספים. באולמות השונים מוצגות תחנות ביוגרפיות מצולמות מחייו של מירו מאז לידתו בברצלונה ב-20 באפריל 1893, כמו גם למעלה מ-14,000 מיצירותיו השונות של הצייר, אמן התחריטים, הפסל והממציא האמנותי, הסוריאליסט, האקספרסיוניסט, היוצר החופשי, הדינמי, הססגוני ומלא ההומור. המבנה, שפתח את שעריו לציבור ביוני 1975, הוא פרי תכנונו של האדריכל הנודע ז'וזף יואיס סֶרְט (Sert), אחד האדריכלים החשובים באסכולה המודרנית, שהיה ידידו של מירו. את המבנה שבנה על גבעת מונז'ואיק יצר, לדבריו, תוך ניסיון להתבונן בפרויקט מבעד לעיניו של מירו, בכוונה להקים מעטפת הולמת ליצירותיו של האמן האהוב עליו.

קאסה באטיו (Casa Batllo)

המבנה של קאסה באטיו (Casa Batllo) הוא דוגמה לבניין שכונתי ששופץ על ידי גאודי, פיסת אדריכלות ייחודית בסגנון המודרניזם הקטלוני. בעליו של הבניין, תעשיין הטקסטיל ז'וזף באטיו, חיפש עילה להעלות לדייריו את שכר הדירה, ולכן שכר בשנת 1904 את שירותיו של גאודי. האחרון יצר משחק מעניין של חומרים קשיחים (אבן וברזל) היוצרים מגוון תצורות ושלל צבעים בחלונות ובמרפסות. במבנה אין זוויות חדות; הכל גלי ומעוגל, כמו גלי הים, וחזיתו מכוסה בפסיפסים המזכירים קשקשי דגים. מאחורי החזית המרשימה והצבעונית מסתתר היקום המפתיע והייחודי של גאודי. תוכלו לחזות בעיצוב של שאר הבית, המשלב יופי ופונקציונליזם, יחד עם גרם המדרגות המופלא, הגג והארובות האגדיות שלו. הבניין הוא אחת האטרקציות המתויירות והפופולריות ביותר בברצלונה ולא בכדי.

מוזיאון המדע קוסמוקאישה (CosmoCaixa)

קוסמוקאישה הינו אחד המוזיאונים המובילים למדע באירופה, דגש רב מושם על פעילויות לילדים. בניגוד למוזיאונים אחרים, שאוסרים לגעת במוצגים, כאן מוזמנים הילדים (והמבוגרים) להפעיל מכשירים במו ידיהם. הבניין נחנך לאחר שש שנות עבודה, שבמהלכן שופץ ועודכן המוזיאון הישן למדע, ונוסף לו אגף תת קרקעי ענק. גולת הכותרת במקום היא יער גשם ענקי. היער, בסגנון הג'ונגלים של האמזונס, משתרע על שטח נרחב והוא כולל כ-100 מינים של בעלי חיים וצמחים.
pois:referrer-text
create a trip