מוזיאון השיאים של גינס

6764 Hollywood Blvd, Los Angeles, CA 90028, United Statesבקרו באתר

אודות

מוזיאון השיאים של גינס בלוס אנג'לס הוא חלק מרשת של מוזיאונים המציגה את השיאים הגדולים ביותר בעולם בתחומי הספורט, החלל, בעלי החיים, ההישגים האנושיים ועוד. כל אלה מוצגים באמצעות משחקים אינטראקטיביים ומשחקי טריוויה, גלריות נושא ומיצגי וידיאו. אפשר לרכוש כרטיס משולב למוזיאון זה, למוזיאון ריפלי ולמוזיאון השעווה במחיר מוזל.

אתרים נוספים בסביבה

המוזיאון לאומנות של לוס אנג'לס

המוזיאון לאומנות של לוס אנג'לס הוא המוזיאון הגדול ביותר במערב ארה"ב. הוא מכיל יצירת אומנות מכל העולם: אמריקאיות, יפניות, קוריאניות, דרום אמריקאיות וכו', וכן יצירות מהעולם העתיק ואומנות מודרנית. מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט של המוזיאון על אודות התערוכות המתחלפות.

מרכז אוטרי למורשת המערב

אם אתם חובבי ז'אנר המערב הפרוע ו-"בית קטן בערבה" הייתה הסדרה האהובה עליכם בנעוריכם, כאן תוכלו להעמיק במציאות ובהיסטוריה שמאחורי הבדיה, וגם להראות לילדכם על מה כל המהומה. מרכז אוטרי הוא מוזיאון המוקדש למורשת מערב אמריקה, ובו תערוכות על האמנות והתרבות האינדיאנית הילידית, ששגשגה לצד שליפות האקדחונים וכרכרות העץ. כמו כן, זה מרכז תרבות, שבו הרצאות ומופעי מוזיקה, ולילדים נערכות כאן פעילויות מיוחדות, כמו כריית זהב וקליעת סלים. מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט על אירועים מיוחדים, פסטיבלים, ומופעים.

מוזיאון הסובלנות

המוזיאון לסובלנות מוגדר כ"זרוע החינוכית" של "מרכז שמעון ויזנטל", שמטרתה להראות עד כמה לקחי השואה רלוונטיים גם היום, במיוחד עבור הדורות הצעירים המתחנכים בארצות הברית. מטרת הקמתו ב-1993 היתה למלא את הריק, שנוצר בשל העדר מוזיאון שואה ראוי בעיר בעלת קהילת יהודים מבוססת, כמו לוס אנג'לס. והמוזיאון אכן מוקדש לשואת העם היהודי, אבל בארצות הברית כמו בארצות הברית, אומת התקינות הפוליטית, אירועי השואה ממונפים כאן לדיון על "תולדות" הגזענות" בארצות הברית, על האם המילה "שואה" שמורה רק לשואת העם היהודי או תקפה בכלל לרצח עם, ועל ביטויים גלויים וסמויים של אפליה בחיי היומיום. הביקור כאן נסב סביב ארבעה מוקדים עיקריים: באולם השואה נפרסת שרשרת האירועים בין השנים 1945-1920, דרכה עוברים המבקרים לאחר שקיבלו כרטיס עם תמונה של ילד שנספה בשואה, ואת תיאור קורותיו. שחזור של בית קפה ברלינאי בשנות ה-30, ועדויות בצבע ובקול של ניצולים, משרטטים את מסלול התהפוכות הגורליות, שהיה מנת חלקם של מיליונים, כמו גם של הילדים שתמונותיהם ניבטות אל המבקרים הצעירים מכרטיס הזיהוי שקיבלו. אולם נוסף הנקרא Tolerancenter מציג את תנועת זכויות האזרחים והאזרחיות בארצות הברית, וכיצד הקשת הרחבה של שפות, תרבויות, דתות ואידיאולוגיות, שהגדירה את ארצות הברית כארץ הגירה, גם יצרה את עוצמתה ועושרה של הרב תרבותיות. במרכז זה התוכן מוקדש גם לרצח עם בבוסניה וברואנדה, ולדיון האם מאחר ואירועים אלו התרחשו במאה ה-20, הם גם יוכלו לשוב ולהתרחש במאה ה-21, רק בצורות מתוחכמות יותר או פחות. מיצג מיוחד כאן גם מראה כיצד פשעי שנאה "מתקדמים" עם רוח הזמן, וחידושי הטכנולוגיה הם קרקע פורייה להפצת אלימות, שנאה והסתה. אולם נוסף מוקדש לתערוכות מתחלפות בנושאים רלוונטיים, ואילו באולם תערוכת המולטימדיה הנקראת Finding our Families Finding Ourselves מתוארים מסעותיהם של מפורסמים אחרי שורשיהם.

מוזיאון גטי

מוזיאון גטי הוא נדבך נוסף במפעל הפילנתרופיה והאמנות המרשים של ג'. פול גטי, איל הנפט המיתולוגי, ואחד האמריקאים העשירים ביותר בשנות חייו. לצד מוסדות נוספים כמו מכון המחקר, מרכז השימור והקרן, המוזיאון מציג אוספים מקיפים של אמנות קלאסית ומודרנית, ציורים ופסלים מימי הביניים ומתקופת הרנסנס, אמנות אמריקאית בת המאה העשרים, צילומים, הדפסים ועוד. המוזיאון, שתוכנן על ידי אדריכל העל ריצ'רד מאייר, נמצא על גבעה המשקיפה על נופים עוצרי נשימה של לוס אנג'לס והאוקיינוס. למוזיאון "אח תאום" הממוקם במליבו - היה זה מקום מושבו המקורי של המוזיאון, וכיום פועל כאן מרכז חינוכי, ומוזיאון המוקדש לתרבות ולאמנות של יוון, רומא ואטרוריה העתיקה.