מאנקן פיס (Manneken Pis)

Manneken Pis 1000 Brusselspois:visit-website

pois:about

מאנקן פיס, או בעברית "הילדון המשתין" הוא אחד מסמליה הידועים של בריסל והוא עושה את צרכיו לא רחוק מבית העירייה והגראן פאלאס. זוהי מזרקת ברונזה שבמרכזה ילד קטן עירום שמטיל את מימיו לבסיסה. במקור המזרקה הייתה חלק ממערכת הפצת מי שתייה במאה ה-15, ומלאה בה תפקיד עד המאה ה-19. עם השנים נכנס הפסל אל הפולקלור העירוני ומספר אגדות נקשרו אליו. הוא שרד את ההפצצות על בריסל בשנת 1695, אך לא שרד מספר גנבות. מאנקן פיס הראשון, כך סבורים, היה מזרקת-אבן מהמאה ה-14. לפי אחד הסיפורים הוא נוצר על פי דמותו של בנו ש...

pois:also-like

גראנד פלאס (Grand Place)

גראנד פלאס (Grand Place), הכיכר הגדולה, שוכנת בלב העיר בריסל ונחשבת לאחת הכיכרות היפות בעולם. לכיכר היסטוריה מרתקת וארוכת שנים. היא נבנתה במאה ה-12 ושלוש מאות שנים אחרי, במאה ה-15 נבנה בה מבנה גותי מרשים שיועד להיות בית העירייה. מאז הכיכר משמשת כלב הפועמת של העיר מבחינה פוליטית מקומית, משפטית, כלכלית, תרבותית וחברתית. במאה ה-17 הכיכר הופצצה על ידי חיילי לואי ה-14 ומאז ועד המאה ה-19 היא עברה שיפוצים נרחבים. אך למרות השינוי בחזיתות, המהות של הכיכר נשארה כשהייתה עד ימנו אנו, והיא מוקד משיכה לאזרחי בריסל ולתיירים כאחד, שנהנים לבקר במוזיאונים, במסעדות היוקרה ובבתי המלון המפוארים. לא בכדי בשנת 1998 הכיכר הוכרזה כאתר מורשת עולמית על אונסק"ו. לכיכר יש מסורת פרחונית ויפייפיה שקיימת משנת 1971. פעם בשנתיים, באמצע אוגוסט נפרש שטיח פרחים מדהים ביופיו בכיכר. השטיח עשוי 700,000 פרחים מושך עשרות אלפי מבקרים לכיכר בתקופה זו. לכן מומלץ להקדים למצוא מקום לינה מבעוד מועד.

האטומיום (Atomium)

האטומיום היינו אחד הסמלים המפורסמים של בלגיה. ניתן לראות כמעט מכל מקום בבריסל שכן מדובר במבנה בגובה 102 מטרים. האטומיום היינו פסל כסוף בעל מראה עתידני וצורה שלקוחה מעולם הכימיה. המונמומנט נבנה בשנת 1958 לכבוד תערוכת אקספו 58 ותוכנן על-ידי אנדרה וטרקין. הפסל מורכב מ-9 כדורים המחוברים בניהם, כך שהם יוצרים צורה של גביש ברזל. בין הכדורים, ששטח כל אחד מהם מגיע ל-18 מ"ר, מחברות מדרגות נעות, הכדור העליון משמש כנקודת תצפית מרהיבה על העיר. בשישה כדורים ישנן תערוכות קבועות המספרות על ההיסטוריה של המקום ותערוכות מתחלפות בנושאים שונים ושלושה כדורים סגורים לקהל. אחד המתחמים מוקדש לילדים והוא מציע פעילות מגוונות ומעשירות בתחום הכימיה והמדע. במקום ישנה במסעדה שבמקום, שמציעה נוף פנורמי יפיפה של העיר. יש לשים לב שבחגים שעות הפעילות משתנות ויש להתעדכן באתר הרשמי.

מוזיאון כלי הנגינה (MIM)

מוזיאון המוזיקה הוקם בשנת 1877 כחלק מהקונסרבטוריון למוזיקה. בשנות ה-90 של המאה הקודמת זוהתה החשיבות ההיסטורית והמדעית שלו והוא הפך להיות חלק מרשת המוזיאונים המלכותית למדע והיסטוריה. המוזיאון נמצא בשני מבנים מרשימים שעברו רסטורציה, אחד בסגנון האר-נובו והשני בסגנון ניאו-קלאסי. התצוגה במוזיאון מתפרשת על-פני ארבע גלריות וכוללת כ-1,200 מוצגים מלווים בטקסט, איורים וסאונד. כל גלריה מוקדשת לנושא אחר. בין היתר ניתן לראות תצוגות המספרות על ההיסטוריה של המוזיקה מתקופת מצרים העתיקה ועד ימינו, התפתחות כלים מוזיקליים, הפולקלור המוזיקלי של העיר ועוד. במוזיאון ישנן פעילויות מומלצות לילדים המאפשרות להם לשמוע, לחוש וללמוד את הכלים השונים. כמו כן, יש במוזיאון אולם קונצרטים המעוצב כאמפיתיאטרון רומי וחנות מתנות. שימו לב: המוזיאון סגור למבקרים בימי שני. בנוסף, בחגים שעות הפעילות משתנות, לכן מומלץ להתעדכן מראש באתר הרשמי.

המוזיאון למדעי הטבע

אוהבי מדע, טבע, היסטוריה ודינוזאורים- מוזיאון למדעי הטבע הוא המקום שאסור לכם לפספס בבריסל. המוזיאון פתח את שעריו בשנת 1891 על ידי המלך לאופולד השני. הוא מכיל אוסף יוצא דופן בהיקפו בתחום ההיסטוריה של הטבע אשר כולל: שלד של אדם ניאנדרטלי, שלד של ממותה, שלדי לוותינים, מאובנים, פוחלצים, וכ-5,000 פרפרים וחיפושיות ועוד ועוד. אך גולת הכותרת שלו היא תצוגת הדינוזאורים מהמרשימות והמקיפות באירופה. התצוגה בנויה באופן אינטראקטיבי ומרתק אשר פונה למבוגרים וילדים כאחד. בתצוגה תוכלו לצפות בשרידים אמתיים של כ-30 דינוזאורים מזן איגואנודון שהתגלו בשנת 1878 בבלגיה. תצוגות קבע נוספות עוסקות בנושאים כגון התפתחות החיים על פני כדור הארץ והאבולוציה, תצוגה של התפתחות המדע ב-250 השנים האחרונות וכן תערוכה שעוסקת באורח החיים כיום ומאפשרת להכיר את החיות והצמחייה בסביבה עירונית. סמוך לתצוגות הדינוזאורים תמצאו מתחם חוויתי המתאים לילדים, ומציע הפעלות בנושא חקר המאובנים בעזרת פאזלים ציורים ומפות. במתחם המוזיאון בית קפה נחמד בו תוכלו למצוא ארוחות קלות. .בחגים ומועדים מיוחדים בשנה, השעות וימי הפעילות משתנים. יש להתעדכן באתר הרשמי
pois:referrer-text
create a trip