מצפה הכוכבים גריפית'

2800 East Observatory Road, Los Angeles, CA 90027בקרו באתר

אודות

במצפה הכוכבים והפלנטריום שבפארק גריפית' תוכלו לבקר בתערוכות מרחיבות דעת על התפתחות האסטרונומיה, לבחון מקרוב מכשירים משוכללים ומתקדמים במיוחד לחקר החלל, ללמוד על תגליות מרעישות, ולצפות בעזרת טלסקופ ענק אל הכוכבים. במקום נערכים גם אירועים מיוחדים לרגל ליקוי ירח או שמש, וכן הרצאות של חוקרים מובילים בתחום האסטרונומיה.

אתרים נוספים בסביבה

The Felix In Hollywood Tour

פיליפ מרשון, היסטוריון וחוקר בלתי רשמי של תעשיית האשליות, עורך סיורים בהוליווד מהזווית של ערוץ ההיסטוריה, ופחות ברוח ערוץ הבידור. לא מדובר בעוד סיור בנאלי של "Hop on/Hop off" באוטובוס תיירים מרעיש, אלא בסיורים רגליים למטבי לכת, שהשמות ספנסר טרייסי, בטי דיוויס, פרנק סינטרה וג'ואן קרופורד לא ייגרמו להם לגלגל עיניים בתמיהה. הסיור כולל ביקור בנקודות ציון היסטוריות של תעשיית הקולנוע והרדיו, עוד מהעידן בו הופקו תסכיתים מצליחים. מסע בזמן למאה שנים תוך כשעה וחצי. שימו לב הסיורים מיועדים לבני 15 ומעלה.

Reality Rush

אם ניסיתם להתקבל לתכנית ריאליטי וגורשתם בבושת פנים או שכוכבנות היא פסגת שאיפתכם, זו ההזדמנות שלכם להחזיר לעצמכם את כבודכם. בעיר שהמציאה את הסוגה, שתעשיית הטלוויזיה לא הייתה שורדת בלעדיה, תוכלו לבחור בפעילות ספורט אתגרי, לא תיירותית ובהחלט לא שגרתית, שמארגנת חברת Reality Rush. אלו אירועים מיוחדים, שמתבססים על תוכניות ריאליטי מצליחות, כמו "הישרדות", "המרוץ למיליון" וכו'. חלק מהאירועים מיועדים לקבוצות גדולות, אולם חלקם פתוחים לציבור, וניתן להירשם אליהם כזוג, משפחה או עם כמה חברים. במשחק Urban Hunt: Los Angeles, למשל, מסתובבים חברי הקבוצה בהוליווד במטרה לפצח חידות ולהשלים משימות, שכולן קשורות לתעשיית האשליות ההוליוודיות, כמובן. המשחק משלב נסיעה במגוון אמצעי תחבורה, אבל בעיקר מרוץ רגלי מטורף ברחבי העיר. שימו לב כי הכתובת היא של משרדי החברה.

צ'יינה טאון (Chinatown)

אזור "צ'יינה טאון" של לוס אנג'לס נמצא מעט צפונית ממרכז העיר, אך עדיין נחשב מרכז תיירותי. הרובע גדוש בחנויות ובמסעדות המביאות את התרבות הסיני (והאסייתית בכלל) לעיר האמריקאית. תוכלו למצוא כאן תה סיני אמיתי ומערכות כלים מסורתיים להגשתו, צמחי מרפא ותרופות מסורתיות, בגדים, רהיטים, חפצי אמנות ותכשיטים, וכמובן הרבה מסעדות בסגנון סיני, תאילנדי, וויטנאמי וכו'.רוב המסעדות ממוקמות סביב מפגש הרחובות N Broadway ו- Alpine St. כדאי להתעדכן מראש באירועים הנערכים ברובע (כמו חגיגות ראש השנה, מצעדים וכו').

Bradbury Building

ה-Bradbury Building הוא מפגן של רנסנס איטלקי בלב ה-"דאון-טאון" של לוס אנג'לס, שהפך במהרה לפנינה ארכיטקטונית אהובה על התעשייה. המבנה, שהארכיטקט שתכנן אותו George Wyman שאב את השראתו, בין היתר, מספר המדע הבדיוני המבריק לזמנו, Looking Backward של Edward Bellamy, נבנה בשנת 1893. חוץ הבניין מחקה מבנה נאו-רנסנסי אירופאי, אך חללו הפנימי המוצף אור, החודר מתקרת הזכוכית, הוא דווקא הסיבה שהבניין הפך לאתר צילומים מעורר השראה עבור במאים של סרטים וסדרות. ברזל מעוטר, פיתוחי עץ ואבנים מסותתות, מעלית כלוב ומשחקי אור וצל היו במהלך השנים כר פורה לכמה מהסצנות הקולנועיות הבולטות של ז'אנר המדע הבדיוני, הידועות שבהן, נראו ב-"בלייד ראנר" וב"משימה בלתי אפשרית". הבניין שופץ ושוחזר לפני כעשרים שנה, וכיום משמש כבניין משרדים. עם זאת, אל תחששו, כניסת תיירים מתקבלת בברכה.