המוזיאון היהודי (Museo Ebraico)

Calle del Forno 1107, Veneziaבקרו באתר

אודות

במוזיאון היהודי, שנוסד בשנת 1953, מוצגים אוספי מזכרות ומסמכים המתעדים את חיי הקהילה היהודית של ונציה. בין המוצגים תמצאו תשמישי קדושה מכסף ואוספי יודאיקה מעניינים, לצד הגדות מאוירות של פסח בכתב יד, מגילות אסתר וכתובות (חוזי הנישואין היהודיים) מחתונות של בני הקהילה. כדאי להגיע לסיורים המודרכים במקום ולשלב את הסיור במוזיאון עם ביקור בבתי הכנסת העתיקים שניצבים משני צדדיו. בית הכנסת האיטלקי נבנה בשנת 1575 ונמצא מימין למוזיאון, תוכלו לזהות אותו גם בזכות חמשת החלונות הגבוהים שבחזיתו. בית הכנסת הגרמני (...

אתרים נוספים בסביבה

אוסף פגי גוגנהיים

פטרונית האומנות האמריקאית פגי גוגנהיים הייתה אשתו של האמן מקס ארנסט ואחייניתו של הטייקון ואספן האמנות סלומון ר. גוגנהיים (שעל שמו נקרא מוזיאון גוגנהיים בניו יורק), אך בראש ובראשונה, אספנית אמנות מוערכת בזכות עצמה. בשנת 1948 רכשה גוגנהיים את פאלאצו ורנייר דה לאוני, ארמון מרשים בן המאה ה-18 ברובע דורסודורו, שעל הגדה הדרומית של התעלה הגדולה. בתחילה תוכנן הארמון עבור המשפחה הונציאנית העשירה ורנייר, אך בנייתו לא הושלמה מאחר והמשפחה ירדה מנכסיה. גוגנהיים פתחה את המוזיאון לציבור בשנת 1951 לאחר ששנתיים קודם לכן, הציגה בביאנלה של ונציה אוסף של אמנות קוביסטית וסוריאליסטית ואמנות אירופאית מופשטת, שבמהרה הוגדר כאוסף אגדי ומרשים בהיקפו. כיום זהו אחד המוזיאונים הנחשבים והפופולריים ביותר בוונציה, והאוסף הקבוע שלו כולל עבודות של פיקאסו, קנדינסקי, קלי, מגריט, שאגאל ופולוק. כמו כן, נערכות כאן תערוכות מתחלפות, ובמהלך הביקור - אל תוותרו על שיטוט בגן הפסלים. בימי א' בשעות 15:00 - 16:30 מתקיים סיור מודרך במוזיאון, שכולל הפעלות יצירתיות לילדים. הפעילות מתקיימת באיטלקית, אך במידה ומגיעים ילדים ממדינות אחרות, תתקיים פעילות גם באנגלית. יש להזמין מקומות מראש ביום שישי שלפני מועד הסיור, בטלפון 41-240-5444.

Ca' Pesaro

ארמון מפואר מהמאה ה-17, שקירותיו מעוטרים עדיין בפרסקאות וציורי שמן מקוריים. בעליה האחרונים של הארמון, הדוכסית Felicita Bevilacqua La Masa, הורישה אותו לעיריית ונציה, והוא משמש אותה להצגת אוסף האמנות המודרנית של העיר, שכולל מאות יצירות, מאמצע המאה ה-19 עד אמצע המאה ה-20. קומת הקרקע מארחת תערוכות מתחלפות, ובקומת הגלריה ניתן למצוא תצוגות קבע של פסליו של גוסטב קלימט, חואן מירו, ועוד. בקומה השלישית נמצא המוזיאון לאמנות אוריינטלית (Museo Orientale), שמציג אלפי פריטים ממזרח אסיה, שנתרמו לעיריית ונציה: ציורים, פסלים, כלי נשק ורהיטים. רוב המוצגים הגיעו מיפן, סין ואינדונזיה, ומקורם באוספיו הגדולים של הנסיך הנרי מבורבון-פארמה רוזן בארדי (Bardi) שהוריש אותם לממשלת איטליה בסוף המאה ה-19.

המוזיאון להיסטוריה ימית

אך טבעי שבעיר כמו ונציה, שבה שיט הוא אופן התחבורה הנחוץ ביותר, המוזיאון להיסטוריה ימית הוא אחד המוזיאונים הפופולריים בעיר. במוזיאון מוצגים דגמים של כלי שיט עתיקים, סירות, דוברות וגונדולות, כמובן, לצד אוניות מלחמה, תותחים וכלי נשק עתיקים שהיו בשימוש הצי המפואר של העיר, שהייתה אחת מערי הנמל החשובות והעשירות בעולם. בקומה השנייה של המוזיאון מוצגים דגמים של כלי שיט עכשוויים וציוד ימי מתקדם, שמשמש את חיל הים האיטלקי בימינו. הקומה השלישית מוקדשת לכלי שיט יפניים, סיניים וקוריאניים, לצד אוניות נופש ומסע. בחדר האחורי יש תצוגה מרתקת של גונדולות עתיקות, חלקן שימשו את עשירי העיר, והיו בהן תאים פרטיים ועיטורי זהב מרשימים. תערוכה נוספת במקום מציגה דגמים של בתי הפאר והמוסדות החשובים בעיר, מהמאות ה-16 עד ה-18.

Scuola di San Giorgio degli Schiavoni

אחד מבתי הספר העתיקים לאמנות בוונציה, שהוקם ברובע קסטלו בשלהי המאה ה-15. את קירות האקדמיה היפה מעטרים ציורי קדושים רבים מתחילת המאה ה-16 של הצייר הוונציאני הגדול ויטורה קרפצ'יו (Vittore Carpaccio), שאחת מיצירותיו המרשימות יותר היא זו של סן ג'ורג' מכריע דרקון למוות. עוד תמצאו במקום יצירות רבות מתקופת הרנסנס המוקדמת ותערוכות של כלי נשק, כתבי יד וממצאים ארכיאולוגיים. מרבית היצירות מוצגות בקומה הראשונה, אך אל תחמיצו את החדרים המפוארים בקומה השנייה, שבהם התקיימו הלימודים והישיבות.
ברוכים הבאים לשיחור! היכנסו עכשיו ליצירת טיול החלומות שלכם
create a trip