מוזיאון הורטה (Horta)

Rue Américaine 27, Brusselspois:visit-website

pois:about

הארכיטקט הנודע ויקטור הורטה (Victor Horta), אחד מאבותיו של סגנון האר נובו, עיצב ובנה את המבנה, ששימש בעבר כביתו הפרטי וכיום מוקדש כולו לעבודתו ופועלו. כמובן שכל ארבעת הקומות בבית מעוצבות בסגנון אר-נובו וכך גם הרהיטים ואביזרי הנוי. בנוסף שוכנים כאן הארכיון האישי של הורטה וארכיון צילומים של כל עבודותיו אשר זמינים לקהל לפי תיאום מראש. שימו לב: הצילום בתוך הבניין אסור. המוזיאון סגור למבקרים בימי שני.

pois:also-like

מוזיאון כלי הנגינה (MIM)

מוזיאון המוזיקה הוקם בשנת 1877 כחלק מהקונסרבטוריון למוזיקה. בשנות ה-90 של המאה הקודמת זוהתה החשיבות ההיסטורית והמדעית שלו והוא הפך להיות חלק מרשת המוזיאונים המלכותית למדע והיסטוריה. המוזיאון נמצא בשני מבנים מרשימים שעברו רסטורציה, אחד בסגנון האר-נובו והשני בסגנון ניאו-קלאסי. התצוגה במוזיאון מתפרשת על-פני ארבע גלריות וכוללת כ-1,200 מוצגים מלווים בטקסט, איורים וסאונד. כל גלריה מוקדשת לנושא אחר. בין היתר ניתן לראות תצוגות המספרות על ההיסטוריה של המוזיקה מתקופת מצרים העתיקה ועד ימינו, התפתחות כלים מוזיקליים, הפולקלור המוזיקלי של העיר ועוד. במוזיאון ישנן פעילויות מומלצות לילדים המאפשרות להם לשמוע, לחוש וללמוד את הכלים השונים. כמו כן, יש במוזיאון אולם קונצרטים המעוצב כאמפיתיאטרון רומי וחנות מתנות. שימו לב: המוזיאון סגור למבקרים בימי שני. בנוסף, בחגים שעות הפעילות משתנות, לכן מומלץ להתעדכן מראש באתר הרשמי.

המוזיאון למדעי הטבע

אוהבי מדע, טבע, היסטוריה ודינוזאורים- מוזיאון למדעי הטבע הוא המקום שאסור לכם לפספס בבריסל. המוזיאון פתח את שעריו בשנת 1891 על ידי המלך לאופולד השני. הוא מכיל אוסף יוצא דופן בהיקפו בתחום ההיסטוריה של הטבע אשר כולל: שלד של אדם ניאנדרטלי, שלד של ממותה, שלדי לוותינים, מאובנים, פוחלצים, וכ-5,000 פרפרים וחיפושיות ועוד ועוד. אך גולת הכותרת שלו היא תצוגת הדינוזאורים מהמרשימות והמקיפות באירופה. התצוגה בנויה באופן אינטראקטיבי ומרתק אשר פונה למבוגרים וילדים כאחד. בתצוגה תוכלו לצפות בשרידים אמתיים של כ-30 דינוזאורים מזן איגואנודון שהתגלו בשנת 1878 בבלגיה. תצוגות קבע נוספות עוסקות בנושאים כגון התפתחות החיים על פני כדור הארץ והאבולוציה, תצוגה של התפתחות המדע ב-250 השנים האחרונות וכן תערוכה שעוסקת באורח החיים כיום ומאפשרת להכיר את החיות והצמחייה בסביבה עירונית. סמוך לתצוגות הדינוזאורים תמצאו מתחם חוויתי המתאים לילדים, ומציע הפעלות בנושא חקר המאובנים בעזרת פאזלים ציורים ומפות. במתחם המוזיאון בית קפה נחמד בו תוכלו למצוא ארוחות קלות. .בחגים ומועדים מיוחדים בשנה, השעות וימי הפעילות משתנים. יש להתעדכן באתר הרשמי

מרכז הקומיקס

בלב העיר, במבנה מפואר בסגנון ארט-נובו שתכנן הארכיטקט ויקטור הורטה, נמצא מרכז קומיקס שהוקם ומנוהל על-ידי עמותה ללא רווח שמטרתה לקדם את אמנות הקומיקס בבלגיה ובעולם, במרכז יש ספריה מחקרית המחזיקה אוסף כתבים בנושא וחדר קריאה. המרכז עצמו מתייחס בעיקר לקומיקס הבלגי (הדבר אינו מפתיע שכן בבלגיה יותר מ-700 אמני קומיקס והוא חלק חשוב מהתרבות המקומית), ובין תצוגות הקבע תערוכה העוסקת בחלוצי הז'אנר בבלגיה ותערוכה המספרת כיצד נולד הקומיקס ומה הם המשמעויות הנלוות למדיום זה. המקום הוא אחת האטרקציות הפופולריות של בריסל ומארח יותר מ-200,000 מבקרים בכל שנה. לתשומת ליבכם: בתצוגות הקבע אין קומיקס אמריקאי, רוב הטקסטים במרכז בצרפתית וגרמנית, אבל למבקרים מוצעת חוברת עם תרגום של רוב הטקסטים לאנגלית והיא כלולה במחיר כרטיס הכניסה. המרכז סגור למבקרים בימי שני.

המוזיאון המלכותי של אפריקה

המוזיאון המלכותי של אפריקה הוא אחד המוזיאונים היפים והמרשימים בעולם המוקדשים לאפריקה ובמיוחד לקונגו. המוזיאון פועל לקידום הסביבה המתפתחת של אפריקה ושואף להיות מרכז לשתוף פעולה ולהבנת אפריקה כיום והאתגרים העומדים בפניה. האוסף בעל ערך מדעי, ייחודי בדרכים רבות, חלק גדול ממנו עובר דיגיטציה בימים אלה כדי להפכו נגיש לכל העולם. במוזיאון תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות, האוסף הקבוע מכיל ברובו פריטים מקונגו, אך גם ממדינות כמו אתיופיה ורואנדה. האוספים מתפרשים על תחומים שונים - עולם החי והצומח, תרבות, אמנות, גיאוגרפיה אתנוגרפיה. המוזיאון הוקם בידי המלך ליאופולד השני על מנת לקדם את ההכרות עם קונגו שסבלה מהכיבוש הבלגי האכזרי במאה ה-19, הכרזת העצמאות של קונגו הפכה אותו למוזיאון המלכותי של מרכז אפריקה. המבנה בו הוא שוכן נבנה בשנת 1910 בסגנון ארט-נובו, בידי אדריכל צרפתי שהובא במיוחד לשם כך.
pois:referrer-text
create a trip